TAROT: BİLİNÇALTI OKUMA TEKNİĞİ

TAROT: BİLİNÇALTI OKUMA TEKNİĞİ
TAROT: BİLİNÇALTI OKUMA TEKNİĞİ

 

Tarot bir fal mıdır? Bilinçaltı okuma tekniği nedir? Herkes tarot bakabilir mi? Özel bir yetenek gerekli midir? Altıncı hissi kuvvetli insanlar daha iyi tarot bakabilir mi? Tarot kartları lanetli midir? Tarot kartlarının içine cin mi kaçmıştır? Bu kartlar ne zaman kim tarafından ortaya çıkartılmıştır? Kaç çeşit tarot destesi çeşidi vardır? Tarot kartları kaç tanedir? Yeni bir tarot destesi aldığınızda o kartlarla uyumlandığınızı nasıl anlarsınız? Kaç farklı açılım tekniği vardır? Tarot falı günah mıdır?

Tarot bir fal değil, sadece bir bilinçaltı okuma tekniğidir. Tarot bize sadece olasılıkları anlatır. Geleceği tahmin etmesi aşamasında olasılıkları anlattığından fal olarak yorumlanmaktadır. Aslında kartlara soru soran kişinin bilinçaltındaki düşünceler haricinde bir şeyi, kartlardan okumak mümkün değildir.

TAROT: BİLİNÇALTI OKUMA TEKNİĞİ

TAROT: BİLİNÇALTI OKUMA TEKNİĞİ

Gerekli eğitimleri alarak tüm kartların anlamların, sembolojisini ve tarihini bilen herkes tarot bakabilir. Önce tüm kartlar niyet edilerek karıştırılır. Sonrasında tercih edilen açılım yapılarak okuma başlar. Başlangıçta tek kart açılımı, 3 kart açılımı (geçmiş, şu an, gelecek) olarak basit açılımlar yapılabilir. Tarot bakabilmek için özel bir yetenek, el alma gibi spiritüel oluşumlara gerek yoktur.

Tarot kartlarını okumak için kartların anlamlarını ve birbirleri ile yanyana geldiklerinde yorumlamalarını iyi bilmek yeterlidir. Altıncı his ile bir bağlantısı yoktur. Tarot bir sezgi ve bilgi işidir. Kartlara hem bakan hem baktıran dokunabilir. Bazı tarot okuyucuları enerjileri karışmaması adına kartlarına kendileri dışında kimsenin dokunmasını istemez. Bu gerekli bir durum değildir. Her okuma sonrası gerekirse kartlar tütsü ya da taşlarla temizlenebilir.

Tarot kartları lanetli değildir ve içlerine cin kaçmamıştır. Tarot kadim bir bilgelik sanatıdır. Tüm bunlara rağmen bu kartları kullanarak kötü enerjilere hizmet edilen çeşitli uygulamalar yapılabilmektedir. Kötü ve yanlış bir karma yaratmamak adına her zaman olumlu düşüncelere ve ihtimallere odaklanılmalıdır.

Klasik bir Raider Waite tarot destesinde 78 kart bulunmaktadır. Bunlardan 22 tanesi Büyük Arkana, 56 tanesi ise Küçük Arkana olarak adlandırılır. Küçük Arkana kendi içinde 16 saraylı kartı ve 40 takım karttan oluşur. Büyük Arkana ( Büyük Gizem) kartlar, hayatımızdaki dönüm noktalarını; Küçük Arkana (Küçük Gizem) kartlarıysa günlük olaylara işaret etmektedir. Küçük Arkanalar; asalar(değnekler) , kılıçlar, tılsımlar (paralar) , kupalardan oluşur. Sadece Büyük Arkana ya da sadece Küçük Arkana kartları ile tarot okunabilir.

Çeşitli tarot desteleri vardır. Raider Waite, Before&After, Katina, Melek Tarot, Zen Tarot, Modern Cadı Tarotu, Marsilya Tarotu, Smith Waite ve çok daha fazla tarot destesi bulunmaktadır. Tarot kartlarını yeni öğrenene kişi her gün tek kart açılımı yaparak kartların anlamlarını pekiştirebilir. Daha sonrasında 3 kart açılımı ile niyetin geçmiş, şu an ve gelecekteki durumu yorumlanabilir. Bunların dışında çok çeşitli geniş açılım teknikleri bulunmaktadır. Bu teknikler:

1- Yedi kart at nalı dizilimi

2- Pentagram dizilimi

3- Çingene dizilimi

4- Kelt haçı açılımı

5- Evet- Hayır açılımı

Bugün kullanılan klasik tarotun kurucusu Raider Waite destesine adını veren Amerikalı şair Arthur Edward Waite’dir. Öncelikle bir kart oyunu olarak başlamasına rağmen sonrasında bir kehanet oyununa dönüşmüştür. Tarotun Hint ya da Mısır kökenli olduğu düşünülmektedir. İskambil kartları ile de tarot bakan kişiler vardır.

Tarotta korkutucu görünen her sembol ve kartın olumlu bir anlamı mutlaka vardır. Her son bir başlangıçtır, her ölüm doğumu getirir. Kartları karıştırmak en önemli ritüeldir. Enerji tam olarak bu anlarda kartlara geçer ve açılımla ortaya çıkar. Bu kadim okuma tekniğinin bu kadar yaygın olmasının nedeni evrensel olmasıdır. Tarot kelimesinin Tevrat’tan geldiği düşünülmektedir. Bazı kartlardaki simgelerle Tevrat’a göndermeler yapılmıştır. Klasik tarotun çizimleri Pamela Coleman Smith’e (PCS) aittir.

 

TAROT: BİLİNÇALTI OKUMA TEKNİĞİ

TAROT: BİLİNÇALTI OKUMA TEKNİĞİ

Tarot, kişinin kendisini bilmesine yardımcı bir mistik rehberdir.

Fal ile geleceği tahmin etmek günahtır. Tarot ile kehanette bulunmak günah olacaktır ama kişinin hayat amacını bulmasında bir yol gösterici olmak adına kullanıldığında yararlı olacaktır.

Yeni bir tarot destesi alındığında tek kart çekilmesi ile başlanır. Joker kartı gelene kadar tek kart seçimi sürdürülür ve joker bulunduğunda o deste ile uyumlanma sağlanmış olunur.

Bir kişiye tarot okuması yapılırken bir karma yaratılır. Okumayı talep eden kişinin psikolojisi kötü olabilir. Bu yüzden olumlu olasılıklardan bahsedilerek kötü, negatif bir karma oluşturulmasının önüne geçilmelidir.

Bilinçaltınızın hayat amacınıza ışık olması dileğiyle.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.