Deccal Kimdir? Ne Zaman Ortaya Çıkacak?

Deccal Kimdir? Ne Zaman Ortaya Çıkacak?
Deccal Kimdir? Ne Zaman Ortaya Çıkacak?

Deccal Kimdir?

Deccal ahir zamanda ortaya çıkacak büyük kıyamet alametlerinden yalnızca bir tanesidir. Peygamber efendimiz Hz.Muhammed’in dediğine göre Deccal kadar büyük bir fitne yoktur. Deccal bulunduğu yerden çıktığında artık insanlar arasında büyük bir fitne ve kargaşa oluşturacaktır. İlk çıktığında peygamber olduğunu iddia edecek daha sonrasında ise kendisinin haşa Allah olduğunu ileri sürecektir.

Elbette ki Allah bize bu varlığı imtihan olarak göndermektedir. Allah’ın bu varlığı bulunduğu yerden ortaya çıkarmasındaki amaç insanlara zulmetmek değil gerçekten inanıp inanmadıklarını test etmektir. Ayrıca bazı dini kaynaklara göre Deccal şuan bir adada ve hayattadır. Hatta Peygamber efendimizin zamanında bir adam onu görmüş ve durumu Peygamberimize bildirdiğinde, Peygamberimizde onun Deccal olduğunu doğrulamıştır.

Bu durumdan daha ayrıntılı bir şekilde bahsetmek gerekirse; Peygamber efendimizin döneminde bir sahabe yolculuk sırasında arkadaşları ile beraber bir adaya uğrarlar. Bahsi geçen sahabe bu adada cessase diye bir canlı görür ve bu canlının aracılığı ile Deccal’i görür. Deccal’i ise elleri ve ayakları zincirli bir şekilde bağlı olarak görür. Aynı zamanda Deccal vakti geldiğinde ona ortaya çıkacağını ifade eder. Sonrasında ise durumu Hz.Muhammet’e anlattığında peygamberimizde bu durumu onaylar.

 

Deccal Kimdir? Ne Zaman Ortaya Çıkacak?

Deccal Kimdir? Ne Zaman Ortaya Çıkacak?

Deccal Ne Zaman Ortaya Çıkacak?

Daha öncede belirtildiği gibi Deccal kıyamete yakın bir tarihte bir kıyamet alameti olarak ortaya çıkacaktır. Kıyamete yakın tarihte yani ahir zamanda ortaya çıkacaktır. Gerçek Deccal ortaya çıkmadan önce pek çok küçük Deccal ortaya çıkacaktır. Dünya üzerinde gelip geçecek bu küçük deccal’ler bilerek veya bilmeyerek gerçek Mesih Deccal’e zemin hazırlayacaklardır. Aynı zamanda Deccal, Hz.İsa ve Hz. Mehdi ile aynı dönem içinde yaşayacaktır. Deccal Hz.İsa’dan hemen önce ortaya çıkacaktır. Hz.İsa ve Hz.Mehdi Deccal ile büyük bir mücadele verecektir.

Deccal ortaya çıktıktan sonra yer yüzünde ayak basmadığı yer kalmayacaktır. Fakat Mekke ve Medine bölgesine giriş yapamayacaktır. Her yere ayak basan Deccal Mekke ve Medineye giremeyecek fakat girmeye çalışacaktır. Mekke ve Medine bölgelerinin herhangi bir yerinden girmeye çalıştığında ise elinde kılıçlı melekler ile karşılaşacak ve kesinlikle giriş yapamayacaktır.

Deccal’in Özellikleri Nelerdir?

Deccal isimli varlığın pek çok sıra dışı ve insanlar tarafından mucize gibi görünen bazı özellikleri vardır. Bahsi geçen bu sıra dışı güçleri ona Allah vermiştir. Allah’ın böyle bir şey yapmasındaki sebep yine daha öncede belirtildiği gibi insanları imtihan etmesidir. Ayrıca Deccal’in normal özellikleri de vardır.

Deccal yahudidir.

Çocuğu olmaz

Tek gözü kördür.

İri yapılıdır.

Dünyayı çok hızlı bir şekilde dolaşma yeteneğine sahiptir.

Birde mucizevi sayılabilecek özelliklerden bahsetmek gerekirse;

Ölüleri diriltmesi(Kendisine inanmayan bir adamı öldürür ve sonra diriltir dirilttikten sonra benim Allah olduğuma inandın mı der ve adamda hayır şimdi senin Deccal olduğunu daha iyi anladım der)

Yağmur yağdırması

Sağ tarafında cehennemin, sol tarafında cennetin bulunması. (Bilindiği gibi islam inancında cennet sağda ve cehennem soldadır. Deccal kendisine inananları kendi cennetine yani aslında cennet gibi görünen sahte cennetine, inanmayanları ise kendi cehennemine yani gerçekte cennet olan fakat cehennem gibi görünen cennete atacaktır.)

Bağırışıyla doğu ve batıda bulunan herkese sesini duyurabilmesi.

Deccal Nasıl Ölecek?

Yeryüzünde büyük bir fitneye ve bozgunculuğa sebep olan Deccal Hz. İsa tarafından öldürülecektir. Deccal Hz.İsa ile karşılaştığında büyük bir korku ve endişe içine girecektir. Hz.İsa ve Hz.Mehdi büyük bir mücadele ile Deccal’e karşı savaşır ve en sonunda Hz.İsa Deccal’i öldürür. Deccal öldüğünde artık iki birey arasında herhangi bir düşmanlık kalmaz. Yer yüzünde meydana gelen en büyük fitnede böylece son bulmuş olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.