Karakamsa Nedir

Karakamsa Nedir
Karakamsa Nedir

Karakamsa Nedir?

Genellikle Hint astrolojisinde kullanılan terimdir ve yedi tane bulunur. Bu yedi karakamsanın her biri insan hayatındaki farklı şeyleri temsil eder. Derecelere göre burçlara farklı roller kazandırırlar. En yüksek dereceden başlayarak en düşük dereceli gezegene kadar karaka adı verilir. Bunlar içinden en yüksek dereceli olan Atmakaraka’dır. Ruha İşaret anlamına gelir.

Karakamsa Neler Söyler?

Karakamsa bizim yükselen burcumuzdur. Asıl burçlarımızın gezegenleri değişmezken yükselen burcumuzun gezegenleri değişebilir bu yüzden de karakamsa olarak adlandırılır. 

Bizlere;

 • İş
 • Eğitim
 • Korkular
 • Kariyer

hakkında bulundukları gezegene ve derecelerine göre kişi hakkında bilgi verirler.

Karakaların Detaylı Sıralanması?

Yedi eve sahiplik yapan karakalar;

 • Atma Karaka: kişinin kendi hakkında bilgi
 • Bhatri Karaka: kardeş ve baba hakkında bilgi
 • Amatya Karaka: kariyer
 • Matri Karaka: anne ve eğitim hayatı
 • Putri Karaka: yaratıcılık
 • Gnati Karaka: hastalıklar, kavgalar
 • Stri Karaka: kişinin evliliği hakkında bilgi verirler.

Birinci Ev

Eğer Güneş karakamsa da bulunuyorsa harita sahibi devlet işinde görev yapacak, ayda bulunuyorsa kişi daha duygusal olacak, merkür de bulunan ise sanat, zanaat alanlarında kendini geliştirecek demektir.

Karakamsa Nedir

Karakamsa Nedir

İkinci Ev

Karakamsa da kişinin ikinci evi Venüs ve Mars gezegenlerinin etkisindeyse evli bir adamla birliktelik yaşayabileceği ve bunun yaşamı boyunca süreceği anlamına gelir. Aynı zamanda kişinin serveti de tehlikeye girer.

Üçüncü Ev

Karakamsanın üçüncü evde bulunuyor olması kişinin cesaretli biri olduğu anlamına gelir. Cesaretin artmasına olanak sağlayan gezegen ise Mars’dır.

Dördüncü Ev

Kişinin yaşayacağı yer hakkında bize bilgi veren dördüncü evdeki karakamsa eğer Venüs ve Ay’da bulunuyorsa kişinin çok büyük bir evde lüks içinde yaşam süreceğini, Satürnde ise küçük taştan bir evde yaşarken Jüpiter gezegeninde bulunması durumunda ahşap evde yaşayacağını gösterir.

Beşinci Ev

Tüketim hastalıklarına, su hastalıklarına ev sahipliği yapan bu ev aynı zamanda Venüs de bulunması halinde kişinin iyi bir şair veya yazar olacağını da bize göstermektedir.

Altıncı Ev

İyi insanların tembelleşmesini sağladığı bilinen altıncı ev karakamsanın üçüncü evde bulunmasıyla benzer özellikler göstermektedir.

Yedinci Ev

Kişinin evliliği ve eşi hakkında bilgi veren bu ev, Ay ve Jüpiter de bulunuyorsa iyi bir eş anlamına gelirken Güneş, eviyle ilgilenen sadık bir eş, Venüs, duygusal yönden ağır bir eş, Satürn ise dindar bir eş verir.

Sekizinci Ev

Borç, hastalık ve ölümü gösterir.

Dokuzuncu Ev

Kişinin manevi ve dini yönleri hakkında bilgi verir.

Onuncu Ev

Hayırsever insan burada kişinin zeki ve zengin olmasını sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.