Meditasyon Sırasında Görülen Yeşil Işık

Meditasyon Sırasında Görülen Yeşil Işık
Meditasyon Sırasında Görülen Yeşil Işık

Meditasyon Sırasında Görülen Yeşil Işık

Meditasyon, günümüz insanının en karmaşık ve düzensiz yaşamında topladığı tüm gerilimleri dağıtması için bir araç olarak kullanılıyor. Bu araç yeni bir araç değil ve binlerce yıldır uygulanıyor. Patanjali’nin önerdiği şekilde yada Kriya yoga ustalarının gösterdiği şekilde yapılan meditasyonlar sırasında 3. Göz adı verilen alnımızın orta noktasındaki alanın açılması, meditasyon sırasında yeşil ışık görülmesi, meditasyon sırasında mor ışınların kafamızın üzerinde halkalar oluşturması binlerce meditasyon yapan insanın başından geçmiştir. Bu olgu nedir ve neye işaret ediyor? Meditasyon sırasında yeşil ışık görmek, deliliğe ya da astral alemlere açılan bir kapıya işaret ediyor olabilir mi? Öncelikle şu noktanın iyi kavranması lazımdır. Her insan, fizyolojik olarak aynı potansiyele erişme gücüne sahiptir. Aralarındaki fark, aydınlanmayı mutlak dinginliği ve iç huzuru yakalama isteğinin derin olup olmaması ya da gerçek olup olmamasıdır. Yoksa herkeste kundalini uyanma potansiyeli taşır. Meditasyon yaparak ışıklar alemine giriş yapan, diğer metafizik varlıklarla yolu kesişen insanların bir üstünlüğü yoktur. Bu uygulama sırasında görülen yeşil ışık mor ışık sarı veya turuncu ışık, delirmenin işareti değil, yolda ilerlerken karşılaşılan basit işaretlerdir. Yola devam edip bu cezbedici ışıklara kapılmamayı ustalar önermektedir. Loş ortamlarda, yalnız olarak 40 dakika ve üzerinde derin meditasyona oturanlar, bu işlemi düzenli olarak 6 ay sürdürürlerse, kaçınılmaz olarak birden tavanda dalgalanan yeşil ya da mor renk dalgalarını görebilir. Bu renkler gök kuşağına benzer daha parlak ve daha canlı renklerdir. Bazı meditatörler, alnın orta noktasında mars gezegenine benzer yuvarlak ve nur ışıkları saçan bir şekil görebilirler. Devam ederlerse o gezegenin içine dalabilirler. Bu görüntüler gelince, anlam verilemeyen çok derin bir huzur da eşlik ediyor.

Meditasyon Sırasında Görülen Yeşil Işık

Meditasyon Sırasında Görülen Yeşil Işık

 

Meditasyonlarda Görülen Renkler ve Enerji Bedenin Yaydığı Renkler

Meditasyonla ilgilenenler, kuyruk sokumundan başlayan ve medulla O. Noktasında biten bir kanalın ( suşumna kanalı) varlığını da bilirler. Bu kanalda hayat enerjisi prana akar. Enerji, kuyruk sokumunda kırmızı renk yayar, ilerledikçe sarı turuncu mavi yeşil ve mor renklere doğru evrilir. Mor menekşe rengi en üst düzeye çıkıldığında görülür. Kanal her insanda var. Bu kanal 7 duraktan oluşuyor. 7.nokta alnın ortasındaki 3. Gözü açar. Kundalini enerjisi, sıkı meditasyon uygulamaları ile yukarı çıkarılırsa, 3. Göz açılır ve bu gözden astral alemlere akış yolu açılır. Fiziksel olarak görülmesi mümkün olmayan şeyler, bu gözle görülmeye başlar. Meditasyonlar sırasında sık sık yeşil renkler görmek, kalp çakrasının açılmaya başladığını gösterir.

Meditasyon Tehlikeli midir? Meditasyon Delirtir mi?

Çok merak edilen konudur bu. Meditasyon, dünyada yaşamın anlamını ciddi olarak aramaya başlayanların başvurabileceği bir araçtır. Eğlencesine meditasyon yapılamaz. Kişinin buna hem karmik olarak hem de o an ruhsal açıdan elverişli ve hazır olması gerekiyor. Yani kişi, eğlence olsun diye, istese de meditasyon yapamaz ve beklenen kapıları aralayamaz. Yaparsa en fazla birkaç dakika içinde sıkılır ve ya uykusu gelir ya da kalkıp başka işlerle uğraşır. Meditasyon, hazır olmayanların yapabileceği bir uygulama değildir. Ruhen buna hazır olmak; bilgeliğe aç insanların durumudur.

Meditasyon Nasıl Yapılıyor?

Meditasyon, kendi başınıza, bir alana çekilip yalnız kalarak, rahat bir pozisyonda mümkünse kambur olmadan sırtı düz halde tutarak ( çünkü prana daha rahat yükseliyor) sakince gözleri kapatıp düşüncelere kapılmadan nefesinizi alırken ve verirken dikkatle izleyip öylece kalmaktan ibarettir. Siz o frekansa girmeye çalışıyorsunuz ve hazır olduğunuzda meditasyonun size vereceklerini almaya başlıyorsunuz. Meditasyon için bir salona bir guruya bağlı kalmanıza gerek yoktur. Bu dünyaya yalnız geldiniz ve sorularınızı yalnız olarak sorup yalnız olarak cevap alacaksınız. Hazır olduğunuzda hayata dair olan tüm karmaşık soruların cevaplarının içeriden geldiğini de görecek ve çok huzurlu olacaksınız. En azından Patanjali ve diğer tüm gerçek gurular bunu savunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.