Metis Asteroidi Evlerde

Metis Asteroidi Evlerde
Metis Asteroidi Evlerde

EVLERDE METİS ASTEROİDİ

Metis asteroidi; astrolojide tasarlama, (planlama) bilgelik ile bağlantılı bir imgeye sahiptir. Metis asteroidi natal, sinastri, kompozit vb. haritalarda zeka, akıl, mantık ile uyumludur. Bu özellikler eril enerji tarafından engellenmeye çalışılır. Örnek verecek olursak: Kadın; zeki, akıllı, çalışkan ve aydın bir kişiliğe sahiptir. Ancak eril (erkek) tarafından bu özellikleri manipüle edilmek istenmektedir. Buna rağmen kadının her daim hedefinin ve planının olduğu unutulmamalıdır. İşte bu durumda Metis asteroidi karşımıza çıkmaktadır. 

Metis Asteroidi Evlerde

Metis Asteroidi Evlerde

Metis ile ilgili kısa bilgi verecek olursak; rivayete göre bu asteroit, Zeus’un ilk eşidir. Metis’in güçlü hisleri, dünyaya gelecek çocuğunun Zeus’tan daha akıllı ve güçlü olacağını söylemektedir. Bunun üzerine Zeus, eşini yutar. Zeki olan Metis, yaptığı planlarla çocuğunu Zeus’tan kurtarır. Bu hikâyededen anlaşılacağı üzere; maalesef ki eriller tarafından kadınların zekaları, güçlü yönleri, planlı olmaları bastırılmak istenmektedir…

ASTROLOJİK HARİTADA METİS ASTEROİDİNİN YERİ 

Metis asteroidi; haritada burca, evlere, açılara göre yorumlanır. 

Güçlü yanımızı temsil ederken bastırılmak istenilen yanımızı,

Zeka ve akıl ile ilgili olduğu için baş ağrısını,

Her engele rağmen planların, üretkenliğin süreğen olmasını,

Kimsenin üstünü örtemediği yönümüzü,

Tasarlama yönümüzün nasıl ve ne olduğunu,

Akla ve zekaya gereksinim  duyduğumuz alanları, Metis asteroidi temsil eder. 

Doğum haritasında Metis’in etkisine genel olarak bakalım: 

Natal haritada Metis’in yerleştiği burç ve evin konumu; düşmanlığın, iftiranın, kıskançlığın, dedikodunun, kinin nasıl ve nereden geleceğini belli eder. Güneş ve Ay ile kavuşumu varsa kişilik de olumsuz olarak etkilenir. Böyle durumlarda harita çok daha dikkatli incelenmelidir. Örneğin; Metis’in Güneş ile karesinin olması tehlikelidir ve ev yerleşimi de önemli bir husustur. Güneş ile problemli iletişimlerde; bencil, kin duygusu olan, manipülasyon yapabilecek bir kişilik söz konusudur. Güneş ile kavuşum kadar tehlikeli olmasa da Metis’in Ay ile kavuşumu da iletişimlerde sıkıntıya sebep olur. 

Kısacası, Metis’in Ay ve Güneş ile uyumlu olması lazımdır. Aksi takdirde zor ve uyumsuz bir açı oluşur. Bu da kişiliği, iletişimi ve yaşamı fazlasıyla zorlaştırır. 

“Ruhu ve aklı güzel olan insanlarla yolumuza devam edelim…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.