Rüyada abdest almak ne anlama gelir ?

Rüyada abdest almak ne anlama gelir ?
Rüyada abdest almak ne anlama gelir ?

Kuranda abdestin 4 bizlere farzı olduğu bildirilmiştir. Her bir farz bir temizlenmeye işaret eder. Abdest almak ateşten kurtuluş demektir. Cehennem azabından abdest almakla korunulur. Abdest temizlik demektir. Her bir farz yerine getirmek günahların da sırayla dökülmesi demektir.

Rüyada Abdest Almak

Abdest almak hem temizliğe hem de bir arzuya kavuşmak olarak yorumlanır. Imam Nablusiye göre abdest almak rahmete işaret eder. Bir kimse rüyasında aldığı abdestin üzerine tekrar abdest alırsa rahmet üzerine rahmet demektir. Abdest almak günahların arınması demektir. Bir kimse rüyasında abdest alıyorsa tövbe etmiş ise tövbesinin kabul olması olarak yorumlanır. Eğer günah işlenmişse tövbe etmenin halis bir tövbenin ve günahı tekrar işlemeyeceğine söz verme durumunda affa ve mağfirete işaret eder.

Rüyada başın tamamını mesh ederek abdest almak kafada büyüyen bir problemin azalması ve rahatlama şeklinde yorumlanır. 

Abdest Almaya Çalışmak 

Rüyada abdest alınan su temiz ise arzu edilen amaca ulaşmayı işaret eder. Bir amaç için çabalamak ve Allahtan hayırlısı ile gerçekleşmesini istemek gerekir. Ancak abdest yarım kalmışsa amaca kavuşma ertelenece demektir. Bir kimse arkadaşının yanı başında abdest aldığını görürse bu gam ve keder şeklinde yorumlanır. Ancak abdest eksik kalırsa gam ve kederin ertelenmesi demektir.

Abdest Almak Allahın Himayesi Demektir

Abdest almak Allahın sizi himayesi altında alması demektir. Bu bakımdan rüyada abdest görmek korunmak istenen durumdan Allahın himayesine sığınmak gerektiğini ifade eder. Unutulmamalıdır ki Allah himaye edenlerin en hayırlısıdır.

Abdest almak maddi ve manevi temizlik demektir. Rüyada abdest almanın zahiri yorumu borçlardan temizlik veya hastalıktan arınma şeklindedir. Eğer rüya gören hastalıkla mücadele ediyorsa sabretmesi durumunda sağlığına kavuşacaktır. 

Rüyada Abdest Almak

Rüyada Abdest Almak

Rüyada Sıcak Su ile Abdest Almak

Sıcak su hastalığa veya sıkıntıya işaret eder. Ancak sıcak su ile abdest almak sıkıntı ile birlilte sabrı işaret eder. Bu nedenle sıkıntılı durumda Allaha sığınmak ve ondan sabır dilemek gerekir. Unurmamak gerekir ki hastalığı veren de şifayı verecek olan da Allahtır. 

Rüyada abdest alan kişi o sudan içiyorsa korkulan bir konudan Allaha sığınmak gerektiğini yani korkudan emin olmayı ifade eder. 

Çeşitli Rüya Yorumları 

İmam cafer abdest alırken birinin sizi seyretmesini sizi izleyen kişinin sizin sayenizde hidayete ermesi şeklinde yorumlamıştır. Bu kişiyi tanımıyor veya yüzünü seçemiyorsanız henüz tanımıyor olduğunuz bir kişiyi ifade eder.

Kirmani ise temiz sutla abdest almayı korkudan emin olma ve sıkıntıdan kurtulma olarak yorumlamıştır. 

Cabir Magribiye göre ise yarım kalan bir abdestin bir işte eksik kalınacağı şeklinde yorumlanır. Eğer abdest alınıp namaz kılamadan abdest bozuluyorsa ise Cabir Magribiye göre bu durum başlanılan bir işin devam etmeyeceği ve yarım kalacağı şeklindedir.

 

Rüyada Abdest Almak

Rüyada Abdest Almak

Kişi su ile değil de başka bir şey ile abdest alıyorsa o kişi için dindarlık şeklinde yorumlanır. Aynı zamanda rüyada abdest almak emin olmak demektir. Bir kimse rüyada abdest alıyorsa güvenilir ve güçlü birinin himayesine gireceğini ifade eder. 

Rüyada alınan abdest ile namaz kılınıyorsa başlanan işin hayır ile devam edeceği şeklinde yorumlanır. Rüya sahibi soğuk su ile abdest alırsa bu durum ferahlık demektir. Aynı zamanda kişi abdest alıp cemaatle namaz kılarsa toplu halde beklenen işin tamamlanacağı veya beklenen haberin duyacağına işaret eder.

Bir kişi güzelce abdest alıp imam olarak bir topluluğa namaz kıldırırsa bu durum o kişinin beklenen işte lider olacağı anlamı taşır. Ancak namaz kılamadan abdest bozuluyorsa o kişinin liderlik yapmasının uygun olmayacağı anlamı taşır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.