Makemake Astroloji Nedir?

Makemake Astroloji Nedir?
Makemake Astroloji Nedir?

Makemake Astroloji Nedir?

Makemake, Güneş sistemindeki bilinen dördüncü büyük cüce gezegendir. Klasik Kuiper kuşağı cismi topluluğundaki ikinci büyük Kuiper Kuşağı cismidir. Yapılan gözlemlerde Makemake’nin metan, etan ve nitrojen buzulları ile kaplı olduğu görülmüştür. Bu cüce gezegenin çapı, yaklaşık Plüton’un dörtte üçü kadardır. Astroloji açısından önemli bir yere sahip olan Makemake, uydusunun olmaması özelliği ile diğer gezegenlerden ayrılır. İlk başta 2005 FY9 ve daha sonra verilen 136472 adlarıyla bilinen Makemake, 31 Mart 2005’te Michael E. Brown’un liderliğindeki bir takım grup tarafından keşfedilip ardından aynı yılın 29 Temmuz’unda tüm kitleye sunulmuştur.

 

Makemake Astroloji Nedir?

Makemake Astroloji Nedir?

Makemake, tüm astrologlarda büyük merak uyandırmıştır. Natal, sinastri ve kompozit haritalarda diğer cüce gezegenlerle birlikte Makemake’ye de yer verilmiştir. Gezegenin haritadaki konumu, burçlarla olan ilişkisi, diğer gezegenlerle ve evlerle olan bağlantısı astrolojiye farklı bir bakış açısı kazandırmıştır. Astrologlar, bu gizemli gezegene Rapauni tanrısının adı olduğu düşünülen Makemake adını vermiştir. Gezegenin Plütonik terimi, onu Neptün’ün yörüngesinin dışındaki cüce gezegenler olan Pluto’ya ve Eris’e kadar sayılabilir hale getirmiştir.

Makemake’nin uydusunun ve atmosferinin olmaması ve oldukça uzak olması, gezegen ile ilgili çalışmalar yapılmasını zorlaştırmaktadır. Bu sebeple gezegen hakkında bilinen bilgiler kısıtlı olmaktadır.  Gözlemciler, Makemake’nin sadece bir yıldızın önünden geçişi sırasında detaylı olarak görülebileceğini söylemiştir. Sadece bu bilgi bile Makemake’nin ilginç, sırlarla dolu bir cüce gezegen olduğunun en önemli göstergesidir. 

Sonuç olarak astroloji ile ilgileniyorsak sadece gezegenleri, evleri ve burçları bilmek bize bir şeyler katmaz. Sağlıklı ve gerçek veri elde etmek istiyorsak gökyüzündeki tüm asteroitler ve cüce gezegenler hakkında da bilgi sahibi olmamız gerekir. Natal , (doğum haritası ya da yıldız haritası) sinastri ve kompozit haritada tüm cüce gezegenlerin yerleşim yerlerine, özelliklerine, diğer gezegenlerle olan ilişkisine dikkatle bakılmalıdır.

Sağlıklı, uzun süreli, sağlam ilişkilerin kurulması için (ikili ilişki, iş ilişkisi, arkadaşlık ilişkisi vb.) haritalardaki en ufak nokta bile gözden kaçırılmamalıdır. Hiçbir şey kesin değildir fakat olasıdır. Bunun bilincinde olarak hareket etmek hayatımızı fazlasıyla kolaylaştıracaktır. Astrolojinin yaşamımıza ışık tutan astrolojinin bir yol haritası olduğu unutulmamalıdır. Böylesine güzel bir sistemin yolumuzu aydınlatması evrenin bize sunduğu mucizelerden sadece bir tanesidir. Bu mucizeyi en iyi şekilde değerlendirmek bizlere kalmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.