NAZARDAN NASIL KORUNABİLİRİZ?

NAZARDAN NASIL KORUNABİLİRİZ?
NAZARDAN NASIL KORUNABİLİRİZ?

 Nazar nedir?

Günlük hayatımızda hem çevreden duyup hem de kendimizin bizzat yaşadığı ve tanık olduğu; bir çeşit çekememe, içten içe üstün görme duyguları karşısında bakış ve düşünce ile zarar verme haline nazar denilebilir.

Nazar diye bir şey gerçekten var mı?

Başkasının düşüncesinin olumsuzluğu bizleri ne kadar etkileyebilir, diye düşünüyor olsak da; bir yandan başımıza gelen olmadık talihsizlikleri ‘nazar değmesi’ olarak adlandırmaktan da geri kalmıyoruz.Peki bu dillere pelesenk olmuş nazar değmesi, gerçekten var mı ve hayatımızda ne kadar etkili, bir göz atalım:

 

NAZAR İÇİN NE YAPMAK GEREKİR?  

Hepimiz hayatımızın belli bir döneminde bakışlar, sözler ve tavırlar neticesinde yara almış olabiliriz. Bunun gibi maruz kalma hallerinin dışında, farkında olmasak da kendi kendimizi bloke ettiğimiz zamanlar da olmuştur. Örneğin; ben şanssızım, kadersizim vb. olarak çoğaltılabilecek düşüncelerle, evren ile bağımızı kestiğimiz zamanlar bizi yavaşlatmıştır.
Bir şekilde toplanmış olan bu negatif enerjiler, psikolojik yük olmanın yanı sıra; fazla etki altında kalındığı zaman ciddi fizyolojik hastalıklara sebep verme konusunda da alarm verebiliyor.Çeşitli kültür ve ülkelerde farklı adlandırmalarla benzer etkilerin olduğu söylenen, bizdeki ismiyle ‘nazar’ konusunda neler yapılması gerektiğini şu şekilde açıklamayı uygun bulduk

NAZARDAN NASIL KORUNABİLİRİZ?

NAZARDAN NASIL KORUNABİLİRİZ?

NAZARDAN NASIL KORUNABİLİRİZ?

Ayna kullanmak ile size karşı gelen kötü düşünceleri, sahibine olduğu gibi iletebilirsiniz.
Giysilerin görünmeyen bir yerine takılacak olan çengelli iğne de, size doğrultulan olumsuz silahların bertaraf edilerek etkisiz hale gelmesiyle savaşacaktır. (Rengi zamanla dönen çengelli iğnelerin yenisiyle değiştirilmesi tavsiye olunur. Nazar için kullanılan yöntemlerden biri de kase içine alınmış tuzdur. İlk karşılaşma yaşayacağınız yerde, olumsuz enerjilerden korunmak için kullanılması tavsiye edilir. Geri püskürtme’ tekniği denen olayla, karşınızdaki kişiye gerçekten sevdiğiniz bir özellikten dolayı övgüde bulunursanız; en azından nötr duyguların oluşmasını sağlayabilirsiniz.Başka bir psikolojik taktiğe göre ise, kendinizin olumsuz özelliklerinden bahsederek, size eksi değer gönderen kişilere zevk verip; aslında onları kontrolünüz altında bulundurmuş olursunuz.

NAZAR NEDİR? NAZAR DİYE BİR ŞEY VAR MI?

Nazar konusunda elimizde olan noktalardan birisi, karşımızdaki kişiyi iyi anlamak ve eğer hasetlik durumu seziyorsak kendimizi fazla açmaktan uzak durmaya özen göstermek doğru olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.