TELEPATİ NEDİR? TELEPATİ NASIL YAPILIR? TELEPATİ NASIL GELİŞİR?

TELEPATİ NEDİR? TELEPATİ NASIL YAPILIR? TELEPATİ NASIL GELİŞİR?
TELEPATİ NEDİR? TELEPATİ NASIL YAPILIR? TELEPATİ NASIL GELİŞİR?

Telepati Nedir?

Telepati, duyu organlarıyla sağladığımız iletişimden farklıdır. Bu iletişim kurma yöntemi duyu organları olmadan düşüncelerimizi, hislerimizi karşımızdaki insana iletmek için kullanılır. Bu sayede iletişim kurmamıza olanak sağlar. Telepati, 1882 yılında Fredric W. H. Myers tarafından öne sürülmüştür. Paranormal bir yetenek olan telepatide alıcı ve verici olmak üzere iki kişi vardır. Mesajı göndermek isteyen kişiye (agent) mesajı almak isteyen kişiyeyse alıcı denir. Her insanın telepati yeteneği farkı düzeydedir. Bazı insanlarda üst düzeyde olan bu yeteneğin yanında zihin okuma gibi yeteneklerinin de olduğu söylenebilir.

Telepatinin doğruluk payını ölçek için testlere tabi tutulmuştur. Yapılan deneylerde “ Zener kartları ve Ganzfeld uyarımı” kullanılmıştır.

Telepati Nasıl Yapılır?
Zener kartları: Deneyde kullanılan bu yöntemi 1920’de Karl Zener icat etmiştir. Bu yöntem parapsikoloji ve EPS testlerinde de kullanılmıştır. Zener ; kartları daire, artı, dalga, kare ve beş uçlu yıldız sembollerinden oluşarak toplamda 25 adet karttan oluşan destedir. Bu deneyde kartlar desteden tek tek çekilerek deneklere bu kartları göstermeden kartları bilmeleri istenmiştir.. Bu deney sonrasında deneklerin kartları bilme başarı yüzdesi olması gerekirken, den daha fazla başarı gösterildiği tespit edilmiştir. Bu deney sonuçları telepatinin varlığına işarettir.

Ganzfeld uyarımı: Deneyde duyular dışı algılamayı harekete geçirmek için duyumsal uyaranların minimum düzeye indirildiği bir ortam sağlanır. Bu deneyde duyguları kullanmadan paranormal algılamalar sağlanmak için ortam hazırlanır. Yapılan bu deneyde hangi paranormal olayın yaşanılacağı bilinmez. Denek durugörü-telepati-prekognisyon da yaşayabilir. Deneye tabi tutulan bu kişiler için (yüzme kabini) ya da (izolasyon kabini) denilen, ısısı beden ısısına göre ayarlanmış aynı zamanda tuzlu suyla dolu, gürültüden izole edilmiş bir ortam yaratılmıştır.

Halk Arasında Uygulanan Yöntem: Deney için laboratuvar dışında halk arasında yapılan telepati yöntemi denenebilir. Dış uyaranların az olduğu ( sessiz, sakin) karanlık bir ortamda gevşeyerek odaklanmak gerekir. Bu deneyde de alıcı ve verici vardır. Verici deneyden önce alıcıya iletmek istediği düşünceyi alıcının haberi olmadan bir kâğıda yazar. 10-15 dakikalık odaklanmadan sonra verici alıcıya göndermek istediği görüntüye odaklanmalıdır. Göndermek istediği görüntüyü ayrıntılı düşünüp, zihninde canlandırmalıdır. Alıcı ise vericiden görüntüyü alabilmek için zihnini boş tutmalı hiçbir şey düşünmemelidir. Deney sonrasında başarı vericinin odaklanmasına bağlı olduğu kadar alıcının da düşüncelerden uzak zihnini boş tutmasına bağlıdır.

TELEPATİ NEDİR? TELEPATİ NASIL YAPILIR? TELEPATİ NASIL GELİŞİR?

Telepati Nasıl Gelişir?
Telepati yeteneği ne kadar doğuştan kazanılmış olsa da daha bu becerimizi daha sonradan pratikler yardımıyla da arttırabiliriz. Bağlarımızın daha kuvvetli olan insanlarda (ikiz kardeşimiz, annemiz, babamız, sevgilimiz vb.) daha çok etkili telepati, halk arasında kullanılan yöntem sayesinde pratikler yaparak daha hızlı ve rahat bir şekilde telepati kurmamızı sağlar. Telepatiyi yaptığımızı farkına varmadığımız zamanlar olur. Örneğin aklınıza bir arkadaşınız gelir ve aramak için telefona yöneldiğinizde o kişi tam o sırada sizi ararken bir tesadüf yaşarsınız. Aslında bu tesadüf değildir. Telepati sayesinde meydana gelir. Sevdiğimiz insanın bir anda aklımıza gelmesi bunun neticesinde sürekli onu düşünmemiz ve aklımızdan bir türlü atamamızın nedeni onunda sürekli sizi düşündüğü olabilir. Bu öncüller telepatinin varlığını gösterir. Alıştırmalar sayesinde bu telepati yeteneğimizi geliştirerek bilinçli olarak da yapabiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.