Doğum Haritası Bakımı

Doğum Haritası Bakımı
Doğum Haritası Bakımı

Doğum Haritası Bakımı doğum haritasında kişinin doğduğu andaki gezegenlerin ve diğer gök cisimlerinin durumu gösterilir. Bir daire şeklinde olan harita on iki bölüme ayrılır ve her bölüm 1 ‘den 12’ye kadar numaralandırılır. Bu evler, 1. ev, 2. ev, 3. ev şeklinde adlandırılır.Astrolojik haritalarda her şey sembollerle gösterilir. Güneş, ay, gezegenler, diğer önemli gök cisimleri ve burçlar birer sembolle temsil edilir. Doğum haritasında da durum aynıdır.

Doğum Haritası Bakımı

Doğum Haritası Bakımı

Doğum Haritası Bakımı doğum anında hangi gök cisimlerinin nerede olduğu, hangi burcun konumuna girdiği önemlidir.Yükselen burç kişinin doğum saatine göre belirlenir. Bu konuda her iki saatte bir burç değişir. Dolayısıyla yükselen burcun tespiti için doğum saatinin tam olarak bilinmesi önemlidir. Doğum saati hakkında iki saatlik bir yanılgı yükselen burcun yanlış tespit edilmesine neden olur.

Doğum Haritası Bakımı yükselen burç için bilinmesi gereken bir diğer bilgi de doğum yeridir. Doğum yerinin koordinatları önemlidir. O nedenle il ve ilçe olarak yer bildirilmesi doğru olacaktır.Kişilerin doğum saatleri olduğu gibi ülkelerin ve ulusların da doğrum anı kabul edilen olaylar vardır. Bu olayların gerçekleştiği ana göre doğum haritası çıkarılarak bazı astrolojik tahminler yapılabilir. Türkiye’nin burcu akrep, yükselen burcu ise yengeçtir. Aynı şekilde bir evliliğin, bir şirketin ya da bir işin doğum haritası da çıkarılabilir.